Restruktuiranje 
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 8

SADRŽAJ
TOC \t "Style naslov1 + 16 pt,1" Uvod PAGEREF _Toc120690313 \h 3
Procena vrednosti organizacije za potrebe restruktuiranja 4
Privatizacija kao najčešći oblik restrukturiranja 5
Analiza vlasničkog restrukturiranja u BiH 7
Modeli privatizacije 7
PRIMER 8
Literatura 9
UVOD
Sport se u teoriji pojedinih zemalja različito definiše: on uključuje kolekciju odvojenih aktivnosti kao posebnih stavki jedne serije. U ekonomskoj i sportskoj te-oriji uvek se javlja kao zbirna i sveobuhvatna imenica svih sportskih aktivnosti. Najčešća definicija sporta je u stvari „sportska aktivnost“ ispoljena u školstvu ili događaj plasiran putem medija, a slično određenje postoji i u Srbiji. Sportske aktivnosti su fizičko vežbanje (obučavanje, trening i rekreativna aktivnost) i orga-nizacija sportskih priredbi.
Transformacija sportskih društava iz jednog organizacionog oblika u drugi (udruženje građana i akcionarska društva, problem podržavljenja društvene imovine, povraćaj nacionalizirane imovine i sl.) se često prikazuje kao jedini model za podizanje ekonomske efikanosti u sportu. U sportu (čak u razvijenim zemljama i tzv. 'sportskim velesilama') postoji potreba i mogućnost poslovnog i tehnološkog restrukturiranja sportskih aktivnosti u sportskim organizacijama i nekih funkcija državne brige o sportu (školski, vrhunski i konkurentski sport).Veća javnost državnih funkcija (transparentnost), norme udruženih zemalja (Evropska Unija) i sportske srukovne organizacije utiču da se upravljanje porezima i državna briga o vitalnim segmentima zemlje više oslanja na kompetencije i principe efektivnosti i efikasnosti. To otvara problem obima i kvaliteta usluga koje se servi-siraju iz budžeta, tako da se selektivno podržavaju samo neki sportovi (u okviru kojih se relativno lako postiže i održava konkurentska prednost), a izdvojena (realno umanjena) sredstva treba da budu upotrebljena na najefikasniji način.
Procena vrednosti organizacije za potrebe restruktiranja
Motivi procene vrednosti organizacije mogu biti(proces privatizacije ili jači subjektivni podsticaj),poslovni ( radi emisije novog kruga akcija), fiskalni (radi utvrdjivanja poreske osnovice na imovinu,nasledstva ili poklona),i pravni(za potrebe poravnjanja i statusnih procena).
Pri definisanju imovine organizacije polazi se od dvojakog poimanja vrednosti,kao sadašnje, tj. Postojeće i buduće ili očekivane vrednosti investitora, te se koriste metodi procene sa stanovištva dinamičke vrednosti organizacije. Oni se koriste kao:
1.Prinosni metod (putem kapitalizacije ostvarenog rezultata ili njegovim diskontiranjem),
2.Trzišni metod (poredjenje klubova,primena multiplikatora i analiza transakcija),
3.Troškovni metod (kao razlika izmedju procenjene vrednosti imovine i realne vrednosti obaveza).
Sve metode procene vrednosti kapitala se sa stanovištva dinamike procene vrednosti dele na statičke,dinamičke i kombinovane metode.
Statičke metode polaze od istorijskih podataka i obuhvataju metodu knjigovodstvene vrednosti, korigvane knjgovodstvene vrednosti,metodu reproduktivne vrednosti i metodu likvidacione vrednosti ili stečajne mase.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!